Najnowsze wpisy, strona 30


lis 07 2004 SENS CIERPIENIA
Komentarze: 2

Takim moim krótkim rozważaniem, które spisałam dawno temu, chciałam odpowiedzieć na wszystkie listy, nadesłane do mnie od moich przyjaciół, ze "Ze strony zaufania". Pytacie mnie, moi kochani, czy cierpienie bądź to duchowe, czy cielesne ma sens, odpowiadam Wam, że cierpienie pod każdą postacią ma głęboki sens. Tak naprawdę, jest to tajemnica Boża, dla czego tak się dzieje, ale to ma sens. Jeżeli nasze ludzkie cierpienie nie miało by sensu, to, czym by była śmierć Pana naszego na krzyżu?. Według mnie, Bóg zsyłając cierpienie na człowieka, robi to w jakimś celu, być może chce nas zawrócić z obecnej drogi życiowej, jaką idziemy. Przecież, przez cierpienie właśnie, doskonalimy bardziej swój charakter, stajemy się pokorni, bardziej miłosierni, bardziej zjednoczeni z Bogiem, tym samym bardziej mu wierni. Obserwując własne życie, życie ludzi, z którymi się spotkałam i wreszcie wyciągając wnioski z Waszych nadesłanych, e-mail, dochodzę do jednego wniosku, bywa tak, że czasami rożne kłopoty osaczą nas tak, że wydaje się nam, że  niema już drogi wyjścia z obecnego stanu rzeczy. Nie jest to tak. Pamiętajcie o tym, że zwątpienie i rozpacz, nie pochodzi od Boga, w Bogu jest nadzieja i wiara, nawet w najbardziej ciemnym tunelu pojawi się jasne światełko, wtedy Bóg pokaże nam jak mamy iść dalej, aby nie upaść, dlatego jeszcze raz powtarzam, bądźcie wierni Bogu. Bóg zawsze podaje swoją pomocną dłoń w kryzysowej sytuacji. I jeszcze jedno, Bóg wobec każdego człowieka ma swój plan, więc należy Mu ufać, bo to, co z Bożych rąk pochodzi, jest dobre. Pozdrawiam Was bardzo, wszystkim serdecznie, dziękuję za okazane mi zaufanie.

blog_agusi : :
lis 06 2004 ? zobacz sam(a)
Komentarze: 1

Stworzyłeś nas bowiem jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie (św. Augustyn)

blog_agusi : :
paź 30 2004 za kogo mnie uważają?
Komentarze: 3

„Za kogo uważają mnie ludzie? „ (Mk 8.27)

 

Kim jest Jezus?

Kim jest Jezus dla Ciebie?

Na pierwsze pytanie wiesz prawie wszystko:

Zbawiciel, Mesjasz, Syn Boga. Odkupiciel, Cudotwórca…

To wszystko znasz z katechizmu.

Na drugie pytanie nie dam Ci odpowiedzi.

Nie mogę Ci pomóc.

Musisz na nie odpowiedzieć sam.

Mogę ci tylko podpowiedzieć: To zależy od ciebie

blog_agusi : :
paź 29 2004 c.d.
Komentarze: 0

Podstawowym źródłem zagrożeń dla dziecka z rodziny alkoholowej jest stan chronicznego napięcia i stresu. Trwanie w ciągłej niepewności, nieprzewidywalność wydarzeń, wywołuje u dziecka poczucie braku stabilności, porządku życiowego, a co za tym idzie, brak kontroli nad swoim życiem.Dziecko w rodzinie alkoholowej uczy się trzech zasad: "nie odczuwaj", "nie ufaj", "nie mów". Nie odczuwaj - bo to, co czujesz za bardzo boli lub jest zbyt przerażające. Nie ufaj - bo wielokrotnie składane obietnice były łamane i niedotrzymywane. Nie ma więc nic pewnego, nic na czym mógłbyś się oprzeć.

Trudne doświadczenia bycia dzieckiem pijącego ponad miarę rodzica, pozostawiają w psychice dziecka trwałe ślady, które determinują uczucia, myśli i zachowanie nawet w jego dorosłym już życiu, rozszerzając się także na kontakty pozarodzinne. Ślady te tworzą tzw. syndrom DDA - specyficzną konstrukcję psychiczną, powodującą problemy w funkcjonowaniu psychicznym i społecznym dorosłego dziecka alkoholika. Zaobserwowany przez psychologów klinicznych fakt niekorzystnego funkcjonowania psychospołecznego dorosłych dzieci alkoholików, potwierdzają badania kliniczne. Wyniki badań prowadzonych przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP pokazują, że dorosłe dzieci alkoholików charakteryzują się wyższym nasileniem objawów psychopatologicznych (wysokie wskaźniki depresji, lęku i nadwrażliwości interpersonalnej) niż osoby zdrowe. DDA mają również istotnie niższe niż osoby zdrowe poczucie sensu życia, zaradności życiowej oraz gorsze rozumienie siebie i innych ludzi. Dziedzictwem dorosłych dzieci alkoholików są również pozytywne cechy (np. często osiągają sukcesy, potrafią z prawdziwym zaangażowaniem pomagać innym ludziom, itd.), jednak syndrom DDA w większości przypadków jest źródłem cierpień i ograniczeń rozwoju.

blog_agusi : :
paź 26 2004 Cyceron
Komentarze: 1

Fontes ipsi sitiunt - Nawet źródłom doskiwiera pragnienie

blog_agusi : :