Co oznacza?
Komentarze: 2
....słowo AMEN ?
Każde z słów używanych w dzisiejszym świecie, ma swoje pochodzenie, zarówno wyrazy niepochodzące z naszego języka, tak i wyrazy, które występują w naszym (polskim) słowniku wypożyczane są przez inne narody. Słowo ‘Amen’ pochodzi z języka hebrajskiego i weszło do prawie każdego języka na świecie, tak też jest, więc jednym z najpowszechniej znanych i najstarszych słów. Jego znaczenie wykłada się na potwierdzenie i zgodzenie się, z tym, co usłyszał i potwierdzenie swojej wiary, w to, co zostało wypowiedziane. Jeżeli słowo Amen zostaje wypowiedziane po modlitwie proszącej, ma znaczenie „oby tak się stało”
Czytając Pismo Święte, odnajdujemy miejsca, w których zostaje wypowiedziane słowo Amen. Choćby w Księdze Powtórzonego Prawa 27:16-26 znajdujemy, oświadczanie Lewitów, na które ludzie odpowiadają amen. W Księdze Kronik I (16: 35) jasno wskazuje na to, że w czasach Króla Dawida, drugiego króla Izraela (1000 lat p.n.e.), Ludzie odpowiadali amen, gdy słyszeli błogosławieństwo: "Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg Izraela teraz i na wieki."
Mój brat powiedział mi, gdy rozmawialiśmy z nim na temat Imienia Pana Boga, że kiedyś nie było samogłosek, dlatego też, można by skłonić się ku znaczeniu słowa Amen od tej strony gdyż AMN są pierwszymi literami El Melech Neeman ("Bóg, Król Prawdziwy").W ten sposób amen jest potwierdzeniem Bożego Królestwa.
jakie pierdy
cala ta strona...
do psychiatryka
pozygac sie mozna
mam mdlosci
Dodaj komentarz